Magazyn Nasze Zdroje

Magazyn Grupy Uzdrowisk Polskich „Nasze Zdroje” to czasopismo o zdrowiu adresowane do osób, które są zainteresowane zdrowym stylem życia, profilaktyką zdrowotną i rehabilitacją, zabiegami poprawiającymi urodę i sylwetkę oraz doceniają zalety tradycyjnego lecznictwa uzdrowiskowego i aktywnego wypoczynku w miejscowościach uzdrowiskowych, o uznanych walorach klimatycznych i przyrodniczych, z dostępem do naturalnych surowców, takich jak lecznicze solanki czy borowiny.

W pierwszym wydaniu Magazynu „Nasze Zdroje” Wiosna 2018 przedstawiamy m.in. zasady pielęgnacji zmęczonej zimą skóry oraz rekomendacje zabiegów na ciało i twarz. Rozmawiamy też z kardiolog Elżbietą Kopciowską o czynnikach ryzyka chorób sercowo-naczyniowych, z ortopedą Wojciechem Kordowiczem o endoprotezoplastyce stawu biodrowego, z Bogusławem Korczyńskim, specjalistą w dziedzinie balneologii i medycyny fizykalnej, o zaletach kąpieli solankowych, a z Katarzyną Woźnicą, dietetykiem klinicznym, o zdrowej diecie z ograniczoną ilością soli. Opisujemy również historię Barbary Matusiak, która w Uzdrowisku Kamień Pomorski uczy się samodzielnego chodzenia z pomocą lokomatu, specjalistycznego robota wykorzystywanego w rehabilitacji.

Czytelnik znajdzie też w tym numerze wiosenną ofertę Grupy Uzdrowisk Polskich, w której skład wchodzą Uzdrowisko Konstancin-Zdrój SA, Zakład Leczniczy „Uzdrowisko Nałęczów” SA, Uzdrowisko Iwonicz SA oraz Uzdrowisko Kamień Pomorski SA.

Zachęcam do lektury!
Magdalena Sowińska
redaktor naczelna
m.sowinska@mailuzdrowiska.pl

Materiały do pobrania

Numer 1/2019 (5) - WIOSNA

Pobierz w formacie PDF Zobacz online

Numer 2/2019 (6) - LATO

Pobierz w formacie PDF Zobacz online

Numer 3/2019 (7) - JESIEŃ

Pobierz w formacie PDF Zobacz online

Numer 4/2019 (8) - ZIMA

Pobierz w formacie PDF Zobacz online

Numer 1/2020 (9) - WIOSNA