< Powrót do strony


Latem częściej mamy pragnienie. To normalne, jest gorąco, pocimy się, a nasz organizm nie potrafi magazynować wody. Jak wskazuje nasz raport, codziennie powinniśmy pić ok. 2 litrów płynów, czyli 8 szklanek (mężczyźni więcej – 10 szklanek). Na odpowiednienie nawodnienie ma też wpływ dieta; im więcej w niej warzyw i owoców, których głównym składnikiem jest woda, tym lepiej. Dlaczego woda jest tak ważna dla naszego organizmu, piszemy w tym wydaniu Magazynu "Nasze Zdroje" online na stronach 8-11.

Sposób odżywiania i odpowiednienia nawodnienie wpływają też na wygląd skóry. W artykule pt. "Witaminowy zawrót głowy" zwracamy uwagę na to, co jeść i jak dobierać produkty, aby zredukować przebarwienia i osiągnąć efekt promiennej cery (strony 14-15). Podpowiadamy też, jak zadbać o skórę z zewnątrz. Rekomendujemy naturalne kosmetyki uzdrowiskowe, sprawdzamy, jak działają solanka i borowina (strony 26-30).

Wakacje to dobry czas, aby krytycznie przyjrzeć się własnej kondycji fizycznej i sprawdzić ogólny stan zdrowia. Pojawienie się nowego zagrożenia zdrowotnego w postaci możliwości zakażenia koronawirusem zwraca uwagę, jak ważny jest sprawny układ immunologiczny. A wzmocnieniu odporności organizmu sprzyja aktywność na świeżym powietrzu. Korzystnie działa na przykład codzienny spacer w parku lub lesie oraz dawka ćwiczeń pod kontrolą fizjoterapeuty (strony 3-7).

W tym wydaniu zwracamy też uwagę na towarzysząca niedokrwieniu serca dławicę oraz na problemy z biodrami wynikające ze zmian zwyrodnieniowych. Zapraszam do lektury online.

Zapraszam do przejrzenia wersji online.

Magdalena Sowińska
redaktor naczelna
m.sowinska@mailuzdrowiska.pl