< Powrót do strony


W tym wydaniu Magazynu "Nasze Zdroje" podpowiadamy, jak wzmocnić odporność organizmu, aby zmniejszyć ryzyko przeziębienia, złapania infekcji lub koronawirusa, zachorowania na grypę. Sprawny układ immunologiczny to podstawa, aby szybciej zwalczać choroby. Niestety, często sami osłabiamy organizm wystawiając się na nadmierny stres, hałas, zmęczenie, pośpiech czy przepracowanie. Niekorzystnie działają też używki: alkohol, papierosy i kawa w nadmiernych ilościach. Zaczynamy od zdrowej diety (strony 12-15), z dużą ilością warzyw. Drugim krokiem jest zadbanie o codzienną aktywność fizyczną, najlepiej na świeżym powietrzu, w parku, lesie, daleko od smogu i zgiełku. Dobrym rozwiązaniem jest spacer i jazda na rowerze. Chodzi nie tylko o ruch, ale także prawidłowe oddychanie (22-25). Dzięki temu nie tylko poprawimy wydolność oddechową, ale będziemy lepiej spać. Przy okazji, warto poznać 7 zasad dobrego snu (20-21).

Zachęcamy do sprawdzenia kalendarza badań profilaktycznych, zalecanych dla osób 50+. Wczesna diagnostyka jest szczególnie ważna w celu wykrycia chorób serca, nowotworów czy osteoporozy (26-27). Bo okazuje się, że o zdrowie dbamy średnio, choć wraz z wiekiem coraz chętniej wypełniamy zalecenia lekarzy (16-19).

Jak zwykle, prezentujemy też kosmetyki uzdrowiskowe i zabiegi spa, przypominając o aktywnej pielęgnacji skóry przed zimą (32-33).

Zapraszam do przejrzenia wersji online.

Magdalena Sowińska
redaktor naczelna
m.sowinska@mailuzdrowiska.pl