Pobyty lecznicze

Jest to pobyt prywatny, a więc nie jest wymagane skierowanie od lekarza rodzinnego.

Zapewniamy:

punktor1smaczne posiłki,
punktor1 miły i uprzejmy personel,
punktor1 możliwość korzystania z licznych zabiegów przyrodoleczniczych oraz zabiegów kosmetyczno-pielęgnacyjnych,
punktor1 opiekę medyczną,
punktor1 wysoką jakość usług i produktów,
punktor1 przystępne ceny.

Pobyt leczniczy musi trwać minimum 7 dni ze względu na możliwość wykorzystania co najmniej jednej serii zabiegów. Pobyt rozpoczyna się o godzinie 12:00 pierwszego dnia i kończy o godzinie 10:00 ostatniego dnia.

Opłata za pobyt jest ryczałtowa i obejmuje koszty: zakwaterowania, wyżywienia, opieki lekarsko-pielęgniarskiej oraz trzech zabiegów dziennie (z wyłączeniem niedziel i dni świątecznych) wg ordynacji lekarskiej, w tym obligatoryjnie jeden zabieg z kinezyterapii.

Opłata za pobyt leczniczy nie obejmuje kosztów leczenia farmakologicznego i badań diagnostycznych. Jest wielkością ryczałtową, w związku z tym nie stosuje się zwrotu za niewykorzystane zabiegi.

Do sanatorium Kuracjusz powinien zabrać:

punktor1 dowód tożsamości (dowód osobisty, prawo jazdy, paszport),
punktor1 aktualne wyniki badań (analiza moczu, krwi, EKG, zdjęcie RTG itp.), w przypadku braku badań, istnieje możliwość ich wykonania na miejscu za dodatkową odpłatnością,
punktor1 stale przyjmowane leki na cały okres kuracji,
punktor1 strój sportowy,
punktor1 strój kąpielowy + czepek,
punktor1 klapki antypoślizgowe,
punktor1 ręcznik,
punktor1 obuwie zamienne,
punktor1 inne rzeczy według zapotrzebowania.

Koszty dodatkowe:

Każdy kuracjusz zobowiązany jest do uiszczenia na miejscu opłaty uzdrowiskowej zgodnie z uchwałą Rady Gminy Iwonicz-Zdrój, która wynosi  4,20 zł za dobę dla wszystkich osób fizycznych przebywających w Uzdrowisku Iwonicz-Zdrój dłużej niż dobę w celach zdrowotnych, turystycznych, wypoczynkowych lub szkoleniowych.

Opłatę uzdrowiskową należy uiścić gotówką w miejscu zakwaterowania.

Materiały do pobrania:
 W ramach pobytu leczniczego pełnopłatnego realizujemy również leczenie specjalistyczne w zakresie:

1. diagnostyki i leczenia osteoporozy
Ośrodek Diagnostyki i Leczenia Osteoporozy pod patronatem Kliniki Ortopedii Akademii Medycznej w Lublinie prowadzi pełną diagnostykę i leczenie choroby powodującej kruchość kości – OSTEOPOROZY. Doskonali lekarze umożliwią każdemu pacjentowi otrzymanie indywidualnego zestawu zabiegów leczniczych, a wysokiej klasy sprzęt do badań densytometrycznych pozwoli ocenić gęstość kości w dowolnym miejscu szkieletu. Cena badania densytometrycznego wynosi 100,00 zł.

2. rehabilitacji kobiet po mastektomii
Celem naszej rehabilitacji jest szeroko rozumiane wsparcie psychofizyczne kobiet dotkniętych rakiem piersi. Badania oraz doskonali lekarze umożliwiają każdej pacjentce otrzymanie indywidualnego uwzględniającego wskazania i przeciwwskazania zestawu zabiegów leczniczych z zakresu:

punktor1 kinezyterapii: gimnastyka grupowa i indywidualna, przeciwobrzękowa, zwiększająca zakres ruchomości stawu barkowego, ogólnousprawniajaca (kręgosłup), oddechowa;
punktor1 masażu: ręczny limfatyczny kończyn górnych, ręczny kręgosłupa, pneumatyczny;
punktor1 zabiegów wodnych: ćwiczenia w basenie, kąpiel wirowa, kąpiel perełkowa.
Ponadto dla grup zorganizowanych zapewniamy spotkanie z psychologiem i naukę automasażu.

3. leczenia łuszczycy
Dotychczasowe wyniki leczenia łuszczycy w Iwoniczu-Zdroju świadczą, że leczenie uzdrowiskowe jest bardzo skuteczne a w połączeniu z najnowszymi metodami farmakologicznymi pozwala we wszystkich przypadkach na usunięcie zmian chorobowych i zapewnienia dłuższych remisji niż po innych metodach leczenia. Leczenie odbywa się we współpracy z Zespołem Naukowo-Klinicznym „IWOLANG” pod kierunkiem prof. dr hab. med. Andrzeja Langnera, który specjalizuje się również w leczeniu: bielactwa, łysienia plackowatego, atopowego zapalenia skóry, stanów przedrakowych oraz nowotworów skóry bezoperacyjną metodą fotodynamiczną z wykorzystaniem światła czerwonego. Więcej informacji na stronie www.iwolang.com.pl