< Powrót do strony


Wydanie Magazynu „Nasze Zdroje” Lato 2018 poświęcamy w dużej części przyjemnościom związanym z tą porą roku. Urlop, wakacje, relaks, wypoczynek. Warto rozważyć letni pobyt w uzdrowisku, tym bardziej, że Grupa Uzdrowisk Polskich dysponuje różnorodną ofertą. Morskim klimatem kusi Kamień Pomorski, Iwonicz-Zdrój zaprasza w Beskid Niski, Konstancin-Jeziorna zachęca tężnią solankową, a Nałęczów spokojem i zielenią, które koją nie tylko serce. Nasz temat na lato to ruch. Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu ma zdecydowanie pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Zachęcamy do nordic walking i polecamuy najpiękniejsze, uzdrowiskowe trasy (strony 3-10). Zdrowy styl życia to także odpowiednia dieta. Prezentujemy najnowszą wersję Piramidy Zdrowego Żywienia oraz opinie dietetyków, na co zwracać szczególną uwagę w codziennym menu (strony 12-13).

Osoby z nadciśnieniem znajdą dużo praktycznych wskazówek, jak postępować z tą chorobą w wywiadzie z kardiolog, dr n. med. Barbarą Olszewską z Uzdrowiska Nałęczów (strony 14-17). Dużo piszemy też o rehabilitacji kardiologicznej i narządu ruch w związku z otwarciem nowego Centrum Diagnostyki i Fizjoterapii „Werandki” w Nałęczowie (strony 18-21). Uzdrowisko Kamień Pomorski i Uzdrowisko Konstancin-Zdrój specjalizują się m.in. w rehabilitacji neurologicznej – warto przeczytać, jakie efekty daje innowacyjna terapia z wykorzystaniem egzoszkieletu (strony 22-25).

W Magazynie znajdują się także wskazówki, jak latem zadbać o skórę i jakie kosmetyki spa warto zabrać ze sobą do domu, aby przedłużyć efekt uzdrowiskowych zabiegów.

Zapraszam do lektury online!

Magdalena Sowińska
redaktor naczelna
m.sowinska@mailuzdrowiska.pl