< Powrót do strony


Jesień w uzdrowisku? Tak! Uzdrowiskowy pobyt w tym czasie to okazja do przygotowania organizmu na wyzwania chłodniejszej aury, mniejszą ilość słońca, krótsze dni. Jesienią bardziej doceniamy zabiegi fizjoterapeutyczne, zwłaszcza z zakresu ciepłolecznictwa. W naszym miniprzewodniku po terapiach z zastosowaniem ciepła przedstawiamy te najbardziej popularne: zawijania i okłady borowinowe, kąpiele w leczniczej solance, naświetlania. Radzimy też, jak bezpiecznie korzystać z sauny.

Wydanie nr 3 Magazynu „Nasze Zdroje” Jesień 2018 w dużej części poświęcamy sprawom diagnostyki i rehabilitacji. W tym zakresie potencjał uzdrowisk Grupy Uzdrowisk Polskich cały czas powiększa się. Na przykład Uzdrowisko Nałęczów oprócz rehabilitacji kardiologicznej, oferuje obecnie kompleksowe usprawnianie narządu ruchu w nowocześnie wyposażonych Werandkach. To dobre miejsce dla osób, które odczuwają bóle kręgosłupa związane m.in. ze stylem życia i pracy, czyli brakiem ruchu i długim przebywaniem w pozycji siedzącej oraz – uwaga, z nadmiernym używaniem smarfonów i tabletów. Z kolei w Uzdrowiskach Konstancin-Zdrój i Kamień Pomorski silnie rozwijana jest rehabilitacja neurologiczna, także z wykorzystaniem egzoszkieletu i lokomatu, czyli robotów do wspomagania chodu, w stanach po urazach mózgu i rdzenia czy udarach. A w Uzdrowisku Iwonicz rozpoczęto już realizację projektu rozbudowy zaplecza do rehabilitacji narządu ruchu dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych.

W Magazynie publikujemy także ważną rozmowę na temat miażdżycy i choroby wieńcowej. Przedstawiamy najlepszą dietę dla osób z nadciśnieniem tętniczym i radzimy, jakie zabiegi poprawią wygląd skóry zmęczonej letnim słońcem.

Zapraszam do lektury online!

Magdalena Sowińska
redaktor naczelna
m.sowinska@mailuzdrowiska.pl