< Powrót do strony


W wiosennej edycji Magazynu "Nasze Zdroje" zachęcamy do różnych działań prozdrowotnych, które pozwolą nam wrócić do dobrej formy. Bo wystarczyło kilka jesienno-zimowych miesięcy, aby nastąpił spadek motywacji do aktywności fizycznej. Najprostszym sposobem na jej odbudowę są marsze z kijami. Wystarczą dobrze dobrane kijki, odpowiednie buty i sportowy strój, aby ruszyć w teren. Nordic walking nie tylko uruchami większość mięśni i poprawi sylwetkę, ale dzięki kontaktowi z budzącą się do życia przyrodą - znakomicie odstresuje (strony 15-17).

Bycie fit to także troska o odpowiednią dietą. Zwłaszcza wtedy, kiedy planujemy zrzucenie kilku niepotrzebnych kilogramów. Warto poznać 7 cech zdrowej diety odchudzającej, zanim podejmiemy decyzję o ograniczeniu spożywania niektórych potraw (10-12). Przy okazji zwracamy uwagę na jajko jako źródło pełnowartościowego białka (13-14).

Wiosna to dobry moment na pobyt w uzdrowisku i skorzystanie z usprawniających zabiegów fizjoterapeutycznych. W tym numerze piszemy m.in. o zaletach terapii zimnem i terapii skojarzonej oraz gimnastyki, zwłaszcza w formie aqua aerobic (3-9).

Zapraszam do przejrzenia wersji online.

Magdalena Sowińska
redaktor naczelna
m.sowinska@mailuzdrowiska.pl