< Powrót do strony


Początek urlopu dla wielu osób może być trudny, bo przeciążony w pracy kręgosłup odmawia posłuszeństwa przy próbie większej aktywności fizycznej, a ból przeszkadza we śnie. Dlatego warto pojechać do uzdrowiska, gdzie profesjonalny masaż leczniczy pozwoli złagodzić dolegliwości bólowe, kinezyterapia wzmocni mięśnie i poprawi ruchomość stawów, a hydroterapia i pływanie w basenie usprawnią, odstresują i zadziałają relaksująco. Wszystkie te zabiegi pozytywnie wpłyną również na sen. Ale to nie wszystko.

Zwróciliście uwagę, że lato ma słodki smak? Zbyt słodki. Na czym polega problem – wyraźnie widać w raporcie o spożyciu cukru. W napojach chłodzących, które wypijamy ratując się przed upałem, jest mnóstwo tzw. cukru dodanego, zupełnie niepotrzebnego organizmowi, który zaspokoił swoje potrzeby energetyczne czerpiąc kalorie z innych źródeł. A to oznacza, że nasza dieta (zapewne nie tylko latem) jest źle zbilansowana. Organizm robi zapasy, czyli … tyjemy. A stąd już tylko krok do zespołu metabolicznego, stanu przedcukrzycowego i cukrzycy, najczęściej występującej i najgroźniejszej z niezakaźnych chorób cywilizacyjnych.

Nasz stan zdrowia jest zatem kolejnym czynnikiem, który przemawia za wyborem uzdrowiska, jako miejsca spędzania wakacji. Zlokalizowane w bardzo atrakcyjnych turystycznie miejscowościach uzdrowiska, mają tę przewagę nad innymi ośrodkami, że na miejscu wszystkie problemy zdrowotne można skonsultować z fachową kadrą lekarzy, fizjoterapeutów i dietetyków. Nie tylko zdiagnozujemy nasz stan zdrowia, ale także, w razie potrzeby, rozpoczniemy od razu odpowiednią terapię.

Zapraszam do przejrzenia wersji online.

Magdalena Sowińska
redaktor naczelna
m.sowinska@mailuzdrowiska.pl