Gdzie można wykorzystać bon turystyczny? W uzdrowisku! Wspaniałe walory krajobrazowe, unikatowy klimat prozdrowotny i mnóstwo atrakcji dla całej rodziny – zapraszamy jesienią i zimą na wypoczynkowe pobyty do Iwonicza-Zdroju.
Bony turystyczne to benefit, z którego mogą skorzystać rodziny udające się na urlop w Polsce. Na jedno dziecko przypada bon o wartości 500 zł, natomiast dzieciom niepełnosprawnym przysługuje dodatkowe świadczenie w wysokości 500 zł.
To wsparcie w okresie kryzysu wywołanego pandemią COVID-19 można wykorzystać w miejscu, gdzie troska o zdrowie zawsze jest priorytetem. Jesienny czy zimowy urlop warto spędzić w uzdrowisku – nie tylko zadbamy o lepsze samopoczucie swoje i najbliższych, ale także skorzystamy z wielu atrakcji, jakie gwarantują pięknie położone miejscowości uzdrowiskowe.
Dobry klimat dla całej rodziny
Tegoroczne wakacje – z uwagi na pandemię – zupełnie inne niż dotychczas, nie każdemu przyniosły oczekiwaną regenerację. Jesienią czujemy się więc bardziej przygnębieni, zmęczeni, a brak słońca i coraz krótsze dni wzmagają w nas apatie i poczucie zniechęcenia.
Szukając odpoczynku od codzienności, antidotum na pojawiającą się jesienną chandrę warto udać się do uzdrowiska, gdzie wystarczy być, by korzystać z leczniczych dobrodziejstw natury.
Uzdrowisko Iwonicz szczyci się dobroczynnym dla zdrowia mikroklimatem niskobodźcowym. Duża ilość dni słonecznych w ciągu roku, rozległe masywy leśne chroniące od wiatru pozwalają odreagować stres i zmęczenie jesienną apatią. Czyste powietrze w dolinie Iwonickiego Potoku sprzyja spacerom po porośniętych lasami jodłowo-bukowymi wzniesieniach.
Grupa Uzdrowisk Polskich zaprasza jesienią i zimą na wypoczynkowe pobyty do Iwonicza-Zdroju, a także do Nałęczowa, Konstancina-Jeziorny i Kamienia Pomorskiego.
Iwonicz-Zdrój słynie również z wyjątkowych bogactw naturalnych, stosowanych w kuracjach uzdrowiskowych. Goście Uzdrowiska Iwonicz mogą skorzystać z kuracji pitnych wodami leczniczymi, wydobywanymi bezpośrednio z iwonickich źródeł i oferowanymi w stylizowanej na oranżerię Pijalni Wód Mineralnych.
Aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu
Właściwością miejscowości uzdrowiskowych są nie tylko wspaniałe warunki przyrodnicze oraz klimat. Dodatkowo, takie miejsca, jak Iwonicz-Zdrój posiadają ciekawą historię, zabytki i rozrywki turystyczne, które nie pozwalają się nudzić, także – a może szczególnie – w czasie pozasezonowych pobytów.
Jesienią nasze Uzdrowisko, szczycące się bogatą szatą roślinną, wygląda zjawiskowo. Walory krajobrazowe podziwiać można podczas wypraw szlakami turystycznymi, także przy wykorzystaniu popularnych kijków do nordic walking, które wypożyczyć można w obiektach uzdrowiskowych. Urok zabytkowej architektury naszego miasteczka zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Iwonicz-Zdrój zachwyca jednolitym stylistycznie zespołem drewnianej zabudowy w tzw. stylu szwajcarskim z późnoklasycystycznymi wpływami polskimi, o wyjątkowej wartości zabytkowej. Czas powstania większości obiektów przypada na drugą połowę XIX i początek XX wieku.
Wyjątkowy mikroklimat, źródła wód mineralnych oraz profesjonalne usługi sprawiają, że Iwonicz-Zdrój jest doskonałym miejscem dla osób poszukujących atrakcyjnego wypoczynku z troską o zdrowie.
Dzięki zabiegom naszego Uzdrowiska, zabytkowe budynki w Iwonicz-Zdroju znów stają się jego piękną wizytówką, np. odrestaurowany budynek „Źródło Józefa”, który kiedyś pełnił funkcję całorocznej pijalni.
W czasie rodzinnego urlopu warto również poznać okolice. Okolica obfituje w zabytki i ciekawe miejsca. Drewniane kościoły wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO znajdują się w Haczowie i Bliznem. Warto pojechać do średniowiecznego Krosna z Centrum Dziedzictwa Szkła i Muzeum Podkarpackim, do Dukli z tradycją św. Jana z Dukli, do Huty Szkła w Rymanowie. Iwonicz-Zdrój to także prawdziwa wizytówka Podkarpacia – stąd wyruszyć można szlakami turystycznymi na Górę Winiarską i nad Bełkotkę, na Górę Przednią, na Żabią Górę, na Przymiarki czy na Górę Glorietę.
Wodne zabawy dla dzieci
Co w sytuacji, gdy kapryśna pogoda jesienna pokrzyżuje wycieczkowe plany?
W naszym Uzdrowisku o każdej porze roku można korzystać z krytego basenu. Atrakcją dla młodych miłośników wodnej zabawy jest tu przeciwprąd tajfun, który umożliwia płynięcie w miejscu. Masaż czterodyszowy w basenie i dodatkowa wanna z hydromasażem i masażem perełkowym pozwolą natomiast rodzicom zapomnieć o troskach codzienności.
Relaks dla dorosłych
Choć podstawowym profilem działalności Uzdrowiska jest rehabilitacja z szerokim wachlarzem zabiegów przyrodoleczniczych i rehabilitacyjnych, to oferta SPA doskonale go uzupełnia. Kuracje Odnowy Biologicznej z zabiegami z zastosowaniem m.in. alg czy czekolady to pomysł naszego Uzdrowiska na zatrzymanie młodości i regenerację organizmu. Oferujemy także nasze unikatowe kosmetyki Iwoniczanka, które powstają na bazie największego bogactwa Iwonicza-Zdroju: wody termalnej i warzonej z niej soli. Zapraszamy również do atrakcyjnej jaskini solnej na aromafitoterapię.
Kąpiel perełkowa, masaże wirowe kończyn, hydromasaże w wannie czy też kąpiele kwasowęglowe i mineralne zalecane są wszystkim, poszukującym regeneracji i odprężenia podczas pobytu w uzdrowisku.
Jesteśmy pierwszą firmą uzdrowiskową w Polsce, która wypuściła na rynek własne produkty kosmetyczne, zainspirowane naturalnym bogactwem Iwonicza-Zdroju – kosmetyki Iwoniczanka.
Komfort dla dzieci niepełnosprawnych
W Uzdrowisku Iwonicz wszystkie dzieci będą czuć się komfortowo, także te, których rodzice obawiają się wyjazdu do miejsc z ograniczeniami dla niepełnosprawnych. Obiekty uzdrowiskowe przystosowane są do ich potrzeb, a wybrane pokoje mają pełne udogodnienia.
Wykorzystując w uzdrowisku bony turystyczne dla dzieci z orzeczeniem niepełnosprawności mamy pewność, że w miejscu, gdzie na codzień prowadzona jest rehabilitacja osób z z urazami narządu ruchu, najmłodsi poczują się bezpiecznie i komfortowo.
Komfort i bezpieczeństwo
Uzdrowisko Iwonicz proponuje pobyty wypoczynkowe w swoich najatrakcyjniejszych obiektach. Niedawny remont Sanatorium “Pod Jodłą”, jednego z najpiękniejszych obiektów Uzdrowiska Iwonicz, sprawił, że nie tylko powiększyła się tu baza noclegowa, ale pokoje mają całkowicie zmieniony wystrój – zaaranżowane w ciepłej kolorystyce drewna w nowoczesnym stylu, sprzyjają wypoczynkowi. Zmodernizowane zostały także łazienki, które teraz lśnią nowością.
Do standardów, które wyznaczały wysoki poziom obiektów naszego Uzdrowiska i od lat doceniane były przez gości i kuracjuszy, dodaliśmy wytyczne GIS-u, zapewniając wszystkim bezpieczny wypoczynek. W uzdrowisku przecież każdy pobyt jest korzystny dla zdrowia…
Jesienią nasze uzdrowiskowe obiekty otacza wyjątkowa feeria barw lasów jodłowo-bukowych.
Podczas jesiennych spacerów warto odetchnąć przesyconym solanką powietrzem przy tężniach.
Jak skorzystać z bonu turystycznego?
Bon przeznaczony jest dla rodzin z co najmniej jednym dzieckiem oraz rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi. Otrzymamy go po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS), podobnie jak 500+ na dziecko.
Po aktywacji, otrzymamy mailem kod kod obsługi płatności (znaleźć go można również na PUE ZUS w zakładce [Polski Bon Turystyczny] > [Mój Bon]), który wystarczy podać obsłudze obiektu. Po dokonaniu formalności, otrzymamy esemesem kod potwierdzający płatność, który również musimy podać osobie przyjmującej płatność.
- W razie pomyłki i podaniu błędnego kodu obsługi płatności, osoba przyjmująca płatność może ponownie go wpisać.
- W razie pomyłki i podaniu błędnego kodu obsługi płatności, osoba przyjmująca płatność może ponownie go wpisać.
- W razie pomyłki i podaniu błędnego kodu potwierdzającego płatność bonem (otrzymanego esemesem), płatność będzie anulowana. Konieczne jest ponowne podanie kod obsługi płatności (z e-maila lub z PUE ZUS), a następnie nowego kodu potwierdzającego, otrzymanego esemesem.
- Jeśli opłacana bonem usługa przekracza jego wartość, brakującą część można zapłacić gotówką lub przelewem.
- Stan wykorzystania środków z bonu można sprawdzić na PUE ZUS.