Realizujemy BON turystyczny 500+

w Uzdrowisku Iwonicz

Z przyjemnością informujemy, że w Uzdrowisku Iwonicz można realizować bony turystyczne 500+. Zapraszamy całe rodziny na pobyty wypoczynkowe i relaksacyjne – wszystkie z korzyścią dla zdrowia!

Co to jest bon turystyczny 500 plus?

Bon turystyczny to forma wsparcia dla polskich rodzin w sytuacji osłabienia gospodarki przez pandemię COVID-19. Wynosi jednorazowo 500 zł na każde dziecko do 18 roku życia oraz jedno dodatkowe świadczenie, w formie uzupełnienia bonu, w wysokości 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Bon można wykorzystać w Polsce, do opłacenia m.in.: pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, czy na kolonii lub obozie harcerskim, a także obozie sportowym lub rekreacyjnym.

W naszym Uzdrowisku bonami można opłacić wszystkie pobyty: lecznicze, z szerokim wachlarzem zabiegów przyrodoleczniczych i rehabilitacyjnych oraz wypoczynkowe i relaksacyjne, z możliwością realizacji zabiegów SPA.

Do kiedy ważny jest bon turystyczny?

Polski Bon Turystyczny ma formę elektronicznego bonu, ważnego do końca września 2022 r.

Dla kogo przeznaczony jest bon i jak go otrzymać?

Bon przeznaczony jest dla rodzin z co najmniej jednym dzieckiem oraz rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi. Bony będą przysługiwać niezależnie od poziomu dochodów, tak jak w przypadku Programu 500 Plus.

Bon można otrzymać po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS), podobnie jak 500+ na dziecko.

W jaki sposób można zapłacić bonem?

Po aktywacji bonu na PUE ZUS, otrzymamy mailem kod kod obsługi płatności (znaleźć go można również na PUE ZUS w zakładce [Polski Bon Turystyczny] > [Mój Bon]), który wystarczy podać obsłudze obiektu. Po dokonaniu formalności, otrzymamy esemesem kod potwierdzający płatność, który również musimy podać osobie przyjmującej płatność.

Ważne!

  • W razie pomyłki i podaniu błędnego kodu obsługi płatności, osoba przyjmująca płatność może ponownie go wpisać.
  • W razie pomyłki i podaniu błędnego kodu potwierdzającego płatność bonem (otrzymanego esemesem), płatność będzie anulowana. Konieczne jest ponowne podanie kod obsługi płatności (z e-maila lub z PUE ZUS), a następnie nowego kodu potwierdzającego, otrzymanego esemesem.
  • Jeśli opłacana bonem usługa przekracza jego wartość, brakującą część można zapłacić gotówką lub przelewem.
  • Stan wykorzystania środków z bonu można sprawdzić na PUE ZUS.

Gdzie można otrzymać pomoc w sprawie bonu?

  • Pod numerem telefonu 22 11 22 111.
  • Pod adresem mailowym bon@zus.pl