Budynek „Źródło Józefa” wyremontowany

Tuż obok Pijalni Wód znajduje się XIX wieczny obiekt, który niegdyś pełnił funkcję całorocznej pijalni. Powstał nad Źródłem Józefa, czyli źródłem szczawy żelazistej, którą wykorzystywano w kuracjach pitnych. Z końcem lat 60 XX wieku źródła zanikły, ale obiekt pozostał, na stałe wpisując się w historyczną architekturę Iwonicza-Zdroju oraz zachowując w pamięci mieszkańców i kuracjuszy nazwę źródła.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w nasz projekt rozbudowy Szpitala “Excelsior” wpisany został również plan remontu budynku „Źródło Józefa”, który właśnie zakończyliśmy! Pięknie prezentuje się nowa elewacja, wyremontowany i pomalowany dach oraz wymieniona stolarka okienna i drzwiowa – wykonana z drewna na wzór tej historycznej.

Remont zrealizowany został w ramach projektu „Przebudowa, rozbudowa i nadbudowa Szpitala Uzdrowiskowo – Rehabilitacyjnego „EXCELSIOR” w Iwoniczu-Zdroju wraz z zakupem sprzętu rehabilitacyjnego oraz zagospodarowaniem otoczenia” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.