Rozbudowany "Excelsior" ruszył!

Z radością informujemy, że nowe skrzydło Szpitala Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnego „Excelsior” oddaliśmy już do dyspozycji naszym Kuracjuszom.

W ponad 90 letniej historii szpitala to pierwsza jego rozbudowa. Nowe skrzydło – architektonicznie dopasowane do zabytkowej części – pozwoliło nam zwiększyć liczbę miejsc noclegowych: dziś Excelsior może przyjąć aż 280 osób. Pierwsi goście chwalą nowe pokoje z łazienkami i balkonami, które staraliśmy się urządzić komfortowo i nowocześnie. Część z tych pokoi jest przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Kuracjusze korzystają jednak nie tylko z bazy noclegowej, ale także z nowoczesnej sali zabiegowej, wyposażonej w urządzenia, dzięki którym wzbogaciliśmy ofertę leczniczą o nowe zabiegi rehabilitacyjne, zwane biofeedback. Pozwalają one na rehabilitację z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości. Atrakcyjna forma rehabilitacji, przypominająca grę komputerową, nie tylko stymuluje pacjenta, który bardziej angażuje się w ćwiczenia, ale także od razu dostarcza mu informację zwrotną, czy są one wykonywane poprawnie i czy prawidłowo angażuje siłę mięśniową. Pozwala ona również na stały monitoring pacjenta podczas rehabilitacji i zwiększa bezpieczeństwo wykonywanych ćwiczeń.

Kolejną nowością Uzdrowiska Iwonicz SA są urządzenie do magnetoledoterapii, wykorzystujące tzw. białe światło m.in. przy chorobach zwyrodnieniowych stawów. Magnetoterapia działa przeciwobrzękowo, przeciwzapalnie, a do tego łagodzi ból.

Nasi kuracjusze już mają okazję korzystać z nowej sali zabiegowej. Z radością i satysfakcją słuchamy ich pierwszych opinii o nowościach.

Dodajmy, że w ramach rozbudowy zmieniliśmy także infrastrukturę wokół szpitala. Powstała nowa droga dojazdowa, pięknie zagospodarowany teren wokół, a także zewnętrzna siłownia, z której korzystać mogą kuracjusze i turyści, przebywający w Iwoniczu-Zdroju. Przy szpitalu czeka na nich również poidełko z wodą leczniczą „Elin”.

Projekt „Przebudowa, rozbudowa i nadbudowa Szpitala Uzdrowiskowo–Rehabilitacyjnego „EXCELSIOR” w Iwoniczu-Zdroju wraz z zakupem sprzętu rehabilitacyjnego oraz zagospodarowaniem otoczenia” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Oś priorytetowa VI. Spójność przestrzenna i społeczna. Działania 6.1 Rozwój potencjału endogenicznego regionu.