Kolejne inwestycje w "Excelsiorze" zakończone

Miło nam poinformować, że zakończyliśmy kolejne inwestycje, podnoszące komfort i bezpieczeństwo pacjentów i kuracjuszy w naszym Szpitalu Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnym “Excelsior”.

Remont stołówki

Po miesięcznym remoncie oddaliśmy do użytkowania nowoczesną i elegancką stołówkę. Zakres przeprowadzonych prac dotyczył m.in.:

  • wymiany instalacji elektrycznej wraz ze zmianą oświetlenia,
  • wykonania nowej instalacji centralnego ogrzewania wraz z wymianą grzejników,
  • wymiany starej drewnianej posadzki na nową, łatwiej zmywalną i bardziej użytkową,
  • wykonania nowych okładzin ścian,
  • zabudowy powierzchni sufitu wraz z montażem nowego oświetlenia.

Jesteśmy przekonani, że piękna, ciepła i przyjazna jadalnia przypadnie do gustu naszym pacjentom i kuracjuszom.

Modernizacja części kuchennej

To nie koniec jednak inwestycji, które zakończone zostały w szpitalu. Zmiany zaszły również w części kuchennej na poziomie -1, która została przebudowana wraz z zapleczem, stając się funkcjonalną i ergonomiczną przestrzenią. Zakupiliśmy również nowe wyposażenie kuchenne.

W drugim etapie prac, na poziomie 0, wykonana została wentylacja mechaniczna, powstały nowe otwory drzwiowe pomiędzy jadalnią a zmywalnią, a także wykonane zostały instalacje wodno-kanalizacyjne oraz nowe okładziny ścian.

Bezpieczeństwo przeciwpożarowe

Zadbaliśmy też o poprawę bezpieczeństwa, kończąc kolejne prace wewnętrzne związane z dostosowaniem budynku do wymogów przeciwpożarowych. Prace dotyczyły:

  • wykonania oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego w łazienkach w pokojach bryły głównej, gabinetach lekarskich, zabiegowych i dyżurkach oraz na korytarzach, holach i klatkach schodowych,
  • wymiany drzwi w 3 pokojach naprzeciw klatki schodowej oraz na korytarzu IV piętra,
  • montażu drzwi wydzielających pożarowo klatkę schodową,
  • powiększenia otworów okiennych przy klatce schodowej na I i IV piętrze,
  • zabudowy ścianką przestrzeni pod schodami na I piętrze.

“Excelsior” – nowoczesny szpital z prawie stuletnią tradycją

Przez ostatnie lata inwestycje w modernizacje uczyniły ze szpitala “Excelsior” nowoczesny i komfortowy obiekt uzdrowiskowo-rehabilitacyjny. Przeprowadziliśmy tu modernizacje, dostosowujące obiekt do wymagań pacjentów i współczesnej rehabilitacji. Wymienione zostały okna, docieplone ściany, wyremontowany dach, tarasy i balkony, a także wymienione posadzki i drzwi. Wszystkie pokoje zostały wyposażone w węzeł higieniczno-sanitarny, nowe meble i instalacje.

Z końcem roku 2019 „Uzdrowisko Iwonicz” SA oddało do dyspozycji kuracjuszy nowe skrzydło, dostosowane architektonicznie do zabytkowej części. Szczegóły tej inwestycji opisaliśmy tutaj: “Rozbudowany Excelsior ruszył”.

Nasz zabytkowy “Excelsior” ma już prawie 100 lat, a pięknieje każdego roku i odpowiada znacznie wyższym niż w czasach jego powstania standardom. Dbamy, by wizytówka podkarpackich kurortów “przewyższała” – jak wskazuje jego łacińska nazwa – inne tego typu placówki.