Nowe schody do "Excelsiora" już oddane do użytku

Schody terenowe, prowadzące z Placu Karola i Józefa do Szpitala Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnego “Excelsior” były przez lata wyzwaniem kondycyjnym dla naszych Kuracjuszy. Łączyły one centrum Iwonicza z górującym nad kurortem Szpitalem przez 55 lat – wysłużona 157 metrowa trasa pod górę wymagała przebudowy…

Z radością informujemy, że można już korzystać z nowych schodów, o mocnej i trwałej konstrukcji z betonu architektonicznego, które komfortowo i bezpiecznie pozwolą Kuracjuszom pokonać pieszą trasę z Excelsiora na Plac Karola i Józefa (z urokliwym obiektem “Źródło Józefa”) i do znajdujących się w miasteczku atrakcji (i z powrotem!). W specjalnych zatoczkach oraz między segmentami schodów ustawione są ławki, na których można odpocząć i korzystać z prozdrowotnych uroków parku.

Cały ciąg schodów prowadzi przez park zdrojowy, ale teraz nie tylko park uatrakcyjnia spacer. Przy schodach znajdują się także tablice informacyjne i multimedialne, które w czasie wędrówki pozwolą Kuracjuszom poznać walory, zabytki i atrakcje Iwonicza-Zdroju.

Bardzo cieszy nas zakończenie tej inwestycji i oddanie schodów do użytku. Najkrótsza droga dla pieszych do naszego szpitala jest już łatwiejsza i doskonale komponuje się z przeprowadzoną wcześniej przez Uzdrowisko Iwonicz S.A. modernizacją przyszpitalnego terenu, przeprowadzonej przy okazji rozbudowy Excelsiora o nowe skrzydło.

Przebudowa schodów terenowych była możliwa dzięki środkom, które cztery podkarpackie gminy uzdrowiskowe, w tym Iwonicz-Zdrój, pozyskały z dotacji unijnej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na poprawę infrastruktury uzdrowiskowej.